Program

prosinec 2019
4. 12. / 18.00 – Postmoderní architektura a proměny společnosti po roce 1989
– poslední díl přednáškového cyklu Po Sametu: architektura Plzně „na konci dějin“ s historičkou architektury Janou Pavlovou a politoložkou Adélou Gjuričovou

listopad 2019
6. 11. / 18.00 – Sídliště před rokem 1989 i po něm
– druhá část přednáškového cyklu Po Sametu: architektura Plzně „na konci dějin“ s historičkou architektury Michaelou Janečkovou a urbánním antropologem Michalem Lahečkou
19. 11. /18.00 – Na sídlišti, nebo v domku? Bydlení po roce 1989 – třetí ze série přednáškového cyklu Po Sametu: architektura Plzně „na konci dějin“ s historikem architektury Hubertem Guzikem a socioložkou Bárou Vackovou
20. 11. /  17.30 Vladimír Líbal: Svoboda a kulturaJaký je vztah svobody a kultury? Jak se liší rozvíjení kultury ve svobodném a v nesvobodném prostředí?
27. 11. / 17.00 – Konference: Vizuální smog a reklama ve veřejném prostoru – konference na téma vizuální estetika a vizuální komunikace města

říjen 2019
2. 10. / 18.00 Architektura 80. letprojekci videozáznamů rozhovorů historiků a teoretiků české architektury s architekty o architektuře 80. let 20. století v Československu
5. 10. – 6. 10. / 10.00 – 18.00 Den architektury 2019: Architektura Plzně „na konci dějin“ architektonické procházky a prohlídky, přednáška, projekce dokumentů o architektuře s návaznou diskuzí i workshop pro děti i rodiče
9. 10. / 17.30 Tři životy PlovárnyVernisáž komiksové výstavy (Městská plovárna)
14. 10. / 10.00 – 19.00 Jak sladit fungování úřadu a komunitní aktivity ve veřejném prostoru 3. praktická konference k dlouhodobému projektu „Procesy pokroku“, která se zaměří na roli samospráv ve vztahu ke komunitním aktivitám ve veřejném prostoru (Ostrava)
15. 10. / 17.30 Profesor Jan Sokol: Svoboda a co s ní? přednáška o tom, jak rozumíme svobodě a jak ji zažíváme v každodenním životě
24. 10. / 18.00 Transformace města po roce 1989první část cyklu Po Sametu: architektura Plzně „na konci dějin“ s přednáškami urbanisty a krajinářského architekta Milana Svobody a sociálního geografa Luďka Sýkory
28. 10. / 10.00 Architektura Roudné: Paměť míst – sousedská procházka po nejvýznamnějších stavbách Roudné z 20. století i dřívějších dob (v rámci programu Oslav vzniku republiky)

červenec 2019
11. 7. – 25. 7. / 12.00 – 20.00 – Hvízdejme si na Hvížďalce – výroba začíná! – ruku k dílu při vytvoření terasy a mola může přidat každý  (Spálené Poříčí)
21. 7. / 10.00 – 20.00 – Plovárna pluje dál poslední plovárenská akce!!! pořádaná spolkem Pěstuj prostor v současné podobě. Přijďte se rozloučit s Plovárnou, jak ji znáte, a těšit se na Plovárnu ještě lepší!  (Městská plovárna)

červen 2019
8. 6. / 16.00 – Víkend otevřených zahrad v PěstírněDEPO – komentovaná prohlídka pěstírny, při které se dozvíte vše co Vás o jejím fungování může zajímat
16. 6. / 10.00 – Architektonická procházka čtvrtí Doudlevce v rámci festivalu Industry open
25. 6. / 17.30 – Zahradnický klub: Hmyzí krmítka a domky – Chcete mít na balkoně a zahradě opravdu živo? Otevřete si hmyzí hotel! Poradíme vám, jak na to.
26. 6. / 17.30 – Hvízdejme si na Hvížďalce – setkání s občany Spáleného Poříčí na téma zvelebení okolí rybníka Hvížďalka

květen 2019
2. 5. / 18.00 – MAK! Mobilní architektonická kancelář – přednáška o netradičních projektech ve veřejném prostoru (Papírna Plzeň)
4. 5. / 14.00 – Plzeňský architektonický manuál (PAM): Nové centrum – výrobní a rezidenční čtvrť – architektonická procházka (pořádá Skrytá Plzeň)
11. 5. / 10.00 – Férová snídaně – piknikový happening na podporu fairtradových a lokálních pěstitelů! (PěstírnaDEPO)
15. 5. / 18.00 – Karolína Plášková: – Drazí architekti… (etika architektury) – projekce dokumentu a debata s architektkou (Byt Krausových, Bendova 10)
18. 5. / 15.00 – Třetí život Plovárny – první ze dvou letošních plovárenských akcí  (Městská plovárna)
21. 5. / 17.30 – Zahradnický klub: Bylinky v kuchyni a na zahradě – jak na pěstování a zpracování bylinek (PěstírnaDEPO)
26. 5. / 14.00 – Plzeňský architektonický manuál (PAM): Východní Předměstí – architektonická procházka (pořádá Skrytá Plzeň)
26. 5. / 14.00 – Sousedská procházka Bezovka: Místo s hvězdou v srdci (pořádá Skrytá Plzeň)

duben 2019
3. 4. / 18.00 – Irena Šestáková: Vnímání a přístupnost prostředí versus stárnutí – tvorba prostředí pro seniory a lidi se zhoršenou schopností orientace (Moving Station)
6. 4. / 10.00 – Brunch s vizuálním smogem pohodový sobotní brunch na náhodném seskupení reklamních laviček na Americké (Americká 72)
16. 4. / 14.30 – Poslední piknik před 4. ZŠ na Košutcerozloučení se sedacím molem a paletovým hadem (Kralovická 12)
17. 4. / 18.00 – Karolína Kripnerová: Má architekt co říci k bezdomovectví? – role architekta v řešení problémů spojených s bezdomovectvím (kavárna Družba)
23. 4. / 17.30 – Zahradnický klub: Čtverečková zahrádka – zapomeňte na pěstování v řádcích, teď frčí čtverce (PěstírnaDEPO)
27. 4. / 16.00 – Objevení (se) Ameriky – odhalení díla Kurta Gebauera s velkou dávkou kultury k tomu (Pramenní ulice)

březen 2019
23. 3. / 13.30-19.00 – Jedlé lesní zahrady – vytvořte si svůj jedlý prales (DEPO2015)
26. 3. / 17.30 – Zahradnický klub: Připravte se na sezónu – rady pro úspěšnou sezónu a trocha inspirace na recyklované nádoby k tomu (PěstírnaDEPO)


2018:

prosinec 2018
12. 12. / 18.00 – Údolí řeky Mže – přednáška architekta Josefa Váněho o jeho diplomovém projektu (Studijní a věděcká knihovna Plzeňského kraje)
19. 12. / 18.00 – Města zdí – přednáška historika architektury Petra Klímy a architektky, teoretičky a básnířky Anny Beaty Háblové (EUC klinika Plzeň)

listopad 2018
7. 11. / 18.00 – Architektura a společnost Plzně v roce 1968 – přednáška historika Miroslava Breitfeldera a architekta a historika architektury Petra Klímy (Hotel Central)
21. 11. / 18.00 – Architektura a společnost Plzně v roce 1989 – přednáška historičky Jany Petrové a architekta Jana Soukupa (Fakulta strojní ZČU)

říjen 2018
9. 10. / 10.00-17.30 – Procesy pokroku – 2. konference – konference k projektu Procesy pokroku v komunitním rozvoji a proměnách veřejného prostoru
9. 10. / 18.00-19.30 – Komunitní projekty: Ohrožení nebo podpora veřejné správy? – veřejná diskuse (Desfourský palác, Praha)
10. 10. / 17.15 – Prohlídka budovy SPŠ stavební – komentovaná prohlídka budovy průmyslové školy navržené Ladislavem Skřivánkem (SPŠ Stavební)
10. 10. / 18.00 – Architektura a společnost Plzně v roce 1918 – přednáška historika Tomáše Bernhardta a architekta a historika architektury Petra Klímy (SPŠ Stavební)
13. 10. / 9.00 – Kultivace Pramenů na Roudné 2018 – 1. workshop – realizace úprav Pramenů dle návrhu Kurta Gebauera (Prameny na Roudné)
13. 10. /14.00  – Ochutnávka domácího piva (neveřejná akce) (Městská plovárna)
24. 10. / 18.00 – Architektura a společnost Plzně v roce 1948 – přednáška historika Jakuba Šloufa a architekta a urbanisty Lukáše Grasse (Český rozhlas Plzeň)
26. 10. / 10.00 – Ukázka stromolezeckého ošetření starých stromů – odborná záchrana letitého plovárenského dubu s workshopem pro veřejnost (Městská plovárna)
27. 10. / 9.00 – Kultivace Pramenů na Roudné 2018 – 2. workshop – realizace úprav Pramenů dle návrhu Kurta Gebauera (Prameny na Roudné)

září 2018
7. 9. / 18.00 – F.estivalová U.kázka C.ynické K.ultury – nefalšovaná párty totalita se vším všudy! (Plovárna otevřena od 17.00 do 22.00) (Městská plovárna)
8. 9. / 16.00 – F.estivalová U.kázka C.ynické K.ultury – nefalšovaná párty totalita se vším všudy! (Plovárna otevřena od 13.00 do 22.00) (Městská plovárna)
9. 9. / 12.00 – Francouzský den na Plovárně: Nedělní rendez-vous #2– hudba, hry a jídlo ve francouzském stylu  (Plovárna otevřena od 12.00 do 20.00) (Městská plovárna)
11. 9. / 17.00–19.00 – Louka___za školou I Plzeň Vinice – plánovací setkání k budoucnosti veřejného prostranství mezi ulicemi Hodonínská, Sedlecká a Brněnská (Louka za školou)
13. 9. / 17.00-20.00 – Veřejné setkání k řešení zeleně na Jiráskově náměstí – setkání s architekty věnované posunům v projektu z hlediska obnovy vegetace (Jiráskovo náměstí)
15. 9. / 10.00 – Adolf Loos – komentovaná procházka po vybraných realizacích Adolfa Loose v Plzni
15. 9. / 16.00–21.00 – Krašovská zahradní slavnost 2018 – oslava Proměny vnitrobloku Krašovská, která je již za dveřmi! (Vnitroblok Krašovská)
20. 9. / 14.00-19.00 – Jiráskovo náměstí žije – den plný her, sportu a zábavy (Jiráskovo náměstí)
25. 9. / 17.30 – Rozloučení s létem – setkání plzeňských (komunitních) zahradníků (PěstírnaDEPO)
28. – 29. 9. – Den architektury 2018: Plzeň osmičkových roků – komentované prohlídky významných a veřejnosti často nepřístupných budov, architektonická procházka městem, workshopy a filmové projekce

srpen 2018
3. 8. / 17.00 – Hraní pétanque u Plovárny – přátelská hra pétanquových nadšenců (Městská plovárna)
10. 8. / 20.00 – Smím prosit…? na Plovárně – social dance tančírna (Plovárna otevřena od 17.00 do 22.00) (Městská plovárna)
12. 8. / 11.00–20.00 – Francouzský den na PlovárněAKCE ZRUŠENA!
24. 8. / 18.00 – Večer s recentní archeologií (Plovárna otevřena od 17.00 do 22.00) (Městská plovárna)
25. 8. / 14.00 – FAKE – alternativní divadlo a vernisáž (Plovárna otevřena od 13.00 do 22.00) (Městská plovárna)
26. 8. / 13.00 – Piknik u řeky s grilováním – pohodové nedělní odpoledne s dobrotami (nejen) z grilu (Plovárna otevřena od 13.00 do 19.00) (Městská plovárna)

červenec 2018
9.–13.7. – Výrobní a údržbový týden – realizační týden pro rozvoj a údržbu podnětů Pěstuj prostor z minulých let s místními dobrovolníky 
13. 7. / 20.00 – Smím prosit…? na Plovárně – social dance tančírna (Plovárna otevřena od 17.00 do 22.00) (Městská plovárna)
14. 7 . / 15.00 –  „Rozlučkové“ Plovárenské odpoledne –  velká letní akce nabitá koncerty, divadlem a dílnami (Plovárna otevřena od 13.00 do 22.00) (Městská plovárna)
15. 7. / 11.00 – Francouzský den na Plovárně: Nedělní rendez-vous #1– hudba, hry a jídlo ve francouzském stylu (Plovárna otevřena od 11.00 do 20.00) (Městská plovárna)
18. 7. / 19.00 – Hledání vizuálních „pokladů“ | Procházka vizuálním smogem 
27. 7. / 20.00 – Červencová salsa tančírna (Plovárna otevřena od 17.00 do 22.00) (Městská plovárna)
28. 7. / 13.00–22.00 – Plovárna otevřena (Městská plovárna)
29. 7. / 13.00 – Piknik u řeky s grilováním – pohodové nedělní odpoledne s dobrotami (nejen) z grilu (Plovárna otevřena od 13.00 do 19.00) (Městská plovárna)

červen 2018
8. 6. / 20.00 – Smím prosit…? na Plovárně – social dance tančírna (Plovárna otevřena od 17.00 do 22.00) (Městská plovárna)
9. 6. / 14.00  – Plzeň v idejích – architektonická procházka po nenaplněných meziválečné i poválečných vizích města
9. 6. / 13.00–22.00 –  Plovárna otevřena (Městská plovárna)
10. 6. / 13.00 – Piknik u řeky s grilováním – pohodové nedělní odpoledne s dobrotami (nejen) z grilu (Plovárna otevřena od 13.00 do 19.00) (Městská plovárna)
12. 6. / 17.30 –„Zahradnický klub“ – pravidelná setkání s odbornicí na přírodní zahradničení Alenou Lehmanovou (PěstírnaDEPO)
14. 6. / 19.30 – Salsa tančírna na Plovárně – kubánská salsa, sem tam i nějaká bachata (Plovárna otevřena od 19.30 do 22.00) (Městská plovárna)
15. 6. / 13.00–22.00 – Plovárna otevřena (Městská plovárna)
16. 6. / 17.00 – Divadlo na Plovárně – ochutnávka plzeňských amatérských divadel (Plovárna otevřena od 13.00 do 22.00) (Městská plovárna)
17. 6. / 13.00–22.00 – Plovárna otevřena (Městská plovárna)
17. 6. / 18.00 – Oslava narozenin a konce školního roku žáků 9. třídy (neveřejná) (Městská plovárna)
23. 6. / 10.00  – Plzeňský architektonický manuál (PAM): Doudlevecká čtvrť  – komentovaná procházka (Doudlevecká čtvrť)
26. 6. / 17.00 –„Zahradnický klub“ – pravidelná setkání s odbornicí na přírodní zahradničení Alenou Lehmanovou (PěstírnaDEPO)
29. 6. / 17.00 – Hraní pétanque u Plovárny – přátelská hra pétanquových nadšenců (Městská plovárna)
29. 6. / 20.00 – DanceFlow slaví 3. narozeniny – setkání  bývalých i současných kurzistů a milovníků tance (Plovárna otevřena od 20.00 do 22.00) (Městská plovárna)

květen 2018
1. 5. / 17.30 –„Zahradnický klub“ – pravidelná setkání s odbornicí na přírodní zahradničení Alenou Lehmanovou (PěstírnaDEPO)
2. 5. / 19.00  – Budoucnost Městské plovárny Plzeň II – plánovací setkání k přípravě rekonstrukce Plovárny s dlouhodobými podporovateli (Městská plovárna)
6. 5. / 10.00 – Plzeňský architektonický manuál (PAM): Jižní Předměstí – komentovaná procházka (Jižní předměstí) 
9. 5. / 18.00 – Hybatelé architektury: Zdeněk Fránek: Zlobivá a zlobící se architektura (Papírna Plzeň)
15. 5. / 17.30 –„Zahradnický klub“ – pravidelná setkání s odbornicí na přírodní zahradničení Alenou Lehmanovou (PěstírnaDEPO)
17. 5. / 16.30 – Představení studie na obnovu Jiráskova náměstí architekty – diskuse  a vycházka s architekty (Jiráskovo náměstí)
23. 5. / 18.00 – Hybatelé architektury: Rostislav Švácha: Nová architektura ve starém kontextu (Byt Krausových – Loosovy interiéry)
26. 5. / 15.00 – Evropský den sousedů na Jiráskově náměstí – výstava, pouliční zahradničení, hudební program a společná večeře (Jiráskovo náměstí)
27. 5. / 10.00 – Architektura Roudné: Paměť míst – sousedská procházka v rámci Evropského dne sousedů (Roudná)
27. 5. / 14.00 – Bezovka: Místo s hvězdou v srdci – sousedská procházka v rámci Evropského dne sousedů (Bezovka)
29. 5. / 17.30 –„Zahradnický klub“ – pravidelná setkání s odbornicí na přírodní zahradničení Alenou Lehmanovou (PěstírnaDEPO)

duben 2018
3. 4. / 17.00 – „Zahradnický klub“ – pravidelná setkání s odbornicí na přírodní zahradničení Alenou Lehmanovou (PěstírnaDEPO)
5 .4. / 10.00  – Procesy pokroku – 1. konference – konference k projektu Procesy pokroku v komunitním rozvoji a proměnách veřejného prostoru (Moving Station)
6. 4. / 16.30 – Hraní pétanque u Plovárny – přátelská hra pétanquových nadšenců (Městská plovárna)
11.4. / 18.00 – Hybatelé architektury: Věslav Michalik: Dolní Břežany – velká proměna malé obce (ateliér DEPO2015)
17. 4. / 17.00 – „Zahradnický klub“ – pravidelná setkání s odbornicí na přírodní zahradničení Alenou Lehmanovou (PěstírnaDEPO)
18. 4. / 16.00 – Jarní dobrovolnický podvečer – příprava Plovárny na další sezónu (Městská plovárna)
20. 4. / 16.30 – Hraní pétanque u Plovárny – přátelská hra pétanquových nadšenců (Městská plovárna)
21. 4. / 15.00 – Vítání jara – oslava příchodu jara, tentokrát ve znamení oslav Dne Země (Městská plovárna)
14. / 17.00 – Jarní úklid – příprava komunitní zahrady na jaro (PěstírnaDEPO)
25. 4. / 8.00  – Dobrovolnický den s Doosanem – úklid a údržba Plovárny (Městská plovárna)
25. 4. / 18.00 – Hybatelé architektury: Michal Škoda: O vystavování současného umění a architektury – (Moving Station)

březen 2018
13. 3. / 17.00 – „Zahradnický klub“ – pravidelná setkání s odbornicí na přírodní zahradničení Alenou Lehmanovou (PěstírnaDEPO)

leden 2018
23. 1. / 17.00 – Budoucnost Městské plovárny Plzeň – veřejné plánovací setkání k přípravě rekonstrukce Plovárny (kavárna Družba)

2017:

listopad 2017
1. 11. / 20.00 – International choice of noise – koncert DEFEKTRO (Japan/Australia) + „OOO“ a.k.a. NIKOLA MOUNOUD (CH) + NBDY feat. HURRYKANNE + CRY OF HUMANS (Městská plovárna)
4. 11. / 14.00 – Krašovská podzimní slavnost 2017 – představení další fáze projektu na Proměnu vnitrobloku Krašovská, sport, hry, hudba a zahradnické dílny (Krašovská Aktivity centrum)
8. 11. / 18.30 – Momenty introspekce: Plzeň a architektura sorely (20. základní škola)
22. 11. / 18.30 – Momenty introspekce: Sídliště a paneláky (Mezigenerační a dobrovolnické centrum TOTEM)
30. 11. / 17.30 – Výroba domácího vermikompostéru – vyrobte si s odborníky z KOKOZA svůj vlastní žížalí kompostér (PěstírnaDEPO)

říjen 2017
1. 10. / 10.00 – Den architektury Plzeň (celá Plzeň, start na Městské plovárně)
10. 10. / 19.00 – Botanist /us & Hnus Umírající – koncert: avantgarde / esoteric / black metal (Městská plovárna)
12. 10. / 18.30 – Momenty introspekce: Plzeň a secesní architektura (Měšťanská beseda)
14. 10. / 19.00 – 90’s skate video session – projekce 90’s skate videí (Městská plovárna)
20. 10. / 19.00 – Jucifer /US & Albatre /NL – koncert: sludge / doom / thrash / grind + punk / free jazz / noise rock (Městská plovárna)
23. 10. / 17.30 – Obnova Jiráskova náměstí – veřejná beseda na téma doprava (Masarykova základní škola)
25. 10. / 18.30 – Momenty introspekce: Plzeň a moderní architektura (Byt Willyho a Gertrudy Krausových)
28. 10 / 18.30 – OvO /IT & VelO + edhochuli /US – koncert: noise rock / industrial / avantgarde + avantgarde / noise / hardcore (Městská plovárna)

září 2017
9. 9. / 10.00 – Jiráskovo náměstí žije – den plný her, sportu a zábavy (Jiráskovo náměstí)
12.-16. 9. – TUTO MĚSTO – realizační workshop (Školní a Chodské náměstí, plácek u křižovatky Kollárovy a Kovářské ulice, pod mostem Milenia, zemník u Ježíška, planina Na májce v Bukovci)
16. 9. / 17.00 – TUTO MĚSTO – sousedské oslavy (Školní a Chodské náměstí, plácek u křižovatky Kollárovy a Kovářské ulice, pod mostem Milenia, zemník u Ježíška, planina Na májce v Bukovci)

srpen 2017
4. 8. / 20.00 – Smím prosit…? na Plovárně – social dance tančírna (Městská plovárna)
8. 8. / 17.00 – Goblins/Sick Ones/Blanket Hill/Demoralyzer/MxHxL – mini HC fest (Městská plovárna)
9. 8. / 18.00 – Setkání Klubu strážných andělů (Městská plovárna)
11. 8. / 16.00 – At the river vol.2 – DJ Bartesky&Jane Doe chill out (Městská plovárna)
18. 8. / 17.00 –  Večerní promítání s PUN – zábavné aktivity, grilování a film Slyšet očima (Městská plovárna)
26. 8. / 17.00  – Divadlo na Plovárně – ochutnávka plzeňských amatérských divadel (Městská plovárna)

červenec 2017
12. 7. / 20.00 – Quíz?! | Na Plovárně – vědomostní kvíz šitý na míru Městské plovárně v Plzni (Městská plovárna)
14. 7. / 20.00 – Smím prosit…? na Plovárně – social dance tančírna (Městská plovárna)
16.–30. 7. – Mezinárodní workcamp Pěstuj prostor 2017 – zahraniční dobrovolníci pro plzeňský veřejný prostor (Městská plovárna)
21. – 22. 7. / pá 17.00, so 15.00 – Plovárenské dny – velká letní akce nabitá koncerty, divadlem a dílnami (Městská plovárna)
27. 7.  / 19.00 – The Dead President (RUS) – úderná skacore parta z Moskvy (Městská plovárna)
28. 7.  / 19.00 – Ambiente Theatre & Myotox – psychadelic-post rock & hard-post-lo-fi (Městská plovárna)
29. 7.  / 19.00 – Boss Reggae Event – reggae, ska, rocksteady DJ“s (Městská plovárna)

červen 2017
2. 6. / 18.00 – Smím prosit…? na Plovárně – social dance tančírna (Městská plovárna)
3. 6. / 19.00 – promítání cestovatelského skate dokumentu + doprovodný program (Městská plovárna)
7. 6. / 18.30 – Přesahy: Marcela Steinbachová – Trojnožka (Papírna Plzeň)
10. 6. – Rozlučka se svobodou (neveřejná akce, Plovárna pro veřejnost otevřena) (Městská plovárna)
10.-11. 6. – Víkend otevřených zahrad (Jiráskovo náměstí)
17. 6. / 19.00 – Stay Together Fest – HC & punk mini fest (Městská plovárna)
20. 6. / 19.00 – Everfund Offline – prezentace zajímavých lidí a projektů (Městská plovárna)
21. 6. / 16.00 – Není město jako město – zábavná dílna pro děti (Jiráskovo náměstí)
21. 6. / 17.00 – Cena Nadace Proměny 2017 – vernisáž návrhů arch. soutěže a beseda s veřejností (Jiráskovo náměstí)
24. 6. / 17.00 (POZOR, PRO NEMOC NĚKOLIKA SOUBORŮ PŘESUNUTO NA 26. 8.) – Divadlo na Plovárně – ochutnávka plzeňských amatérských divadel (Městská plovárna)
25. 6. / 16.00 – Den otců (Městská plovárna)
28. 6. / 18.30 – Přesahy: Martin Jančok – Limity komunity (Papírna Plzeň)
30. 6. / 19.00 – Garrett Klahn (USA) + Manon meurt (CZE) – koncert (Městská plovárna)

květen 2017
5. 5. / 17.00 – Před pálení čarodějnic – soutěže a opékání buřtů nejen pro děti (Městská plovárna)
10. 5. / 18.30 – Přesahy: Pavel Hnilička – Dům jako součást (Papírna Plzeň)
11. 5. / 19.00 – Průmyslová smrt / Kaosquad / Commodore / WP Garage – den plný core music (Městská plovárna)
19. 5. / 16.00 – Opening – zahájení Landscape festivalu Plzeň 2017 (nám. Republiky)
19. 5. / 19.00 – Ecstatic Vision (US) / Acid Row – žánrový hudební vodopád (Městská plovárna)
20. 5. / 10.00 – Opening – zahájení Landscape festivalu Plzeň 2017 (Anglické nábřeží)
20. 5. / 14.00 – 20 let CPPT – den na limonádě aneb oslava dvacetiletého výročí CPPT (Městská plovárna)
24. 5. / 18.30 – Přesahy: Petr Hájek – Ad triangulum (Papírna Plzeň)
27. 5. / 10.00 – Evropský den sousedů na Jiráskově náměstí – výstava, komponované vycházky, hudební program a společná večeře (Jiráskovo náměstí)
31. 5. / 19.00 – Krajina ve městě – první diskusní přednáška v rámci Landscape festivalu (Městská plovárna)

duben 2017
8. 4. / 15.00 – Vítání jara na Plovárně – oslava příchodu jara, tentokrát ve znamení vody (Městská plovárna)
9. 4. / 15.00 – Jarní brigáda (PěstírnaDEPO)
12. 4. / 8.00 – Dobrovolnický den s Doosanem (Městská plovárna)
15. 4. / 19.00 – Fast Shit / Demöralizér / Pilsen Owls of Soul – nálož punku, hard coru a reggae (Městská plovárna)
19. 4. / 17.00 – Workshop Pěstujeme ve městě – přednáška s praktickou ukázkou městského zahradničení (PěstírnaDEPO)
30. 4. / 18.00 – Pálení čarodějnic – velká buskingová party na Plovárně (Městská plovárna)

březen 2017
20. 3. / 16.00 – Velký úklid Městské plovárny – každým odklizeným odpadkem si zlepšujeme karmu 🙂 (Městská plovárna)
24. 3. / 18.30 – Sitta I Gebauer I Zábran I a jejich dílo ve veřejném prostoru – přednáška garantů projektu TUTO MĚSTO (Waldorfská škola Dobromysl)
24.-26. 3. – TUTO MĚSTO – plánovací workshop pro odborníky a studenty (Waldorfská škola Dobromysl)

únor 2017
21. 2. / 17.00 – Proměna vnitrobloku Krašovská – vernisáž výstavy architektonických návrhů a beseda s veřejností (4. ZŠ Plzeň)

leden 2017
25. 1. / 18.30 – Jak se v Plzni pěstuj prostor II. – svižné prezentace projektů Pěstuj prostor (DEPO2015)


2016:

listopad 2016
2. 11. / 18.30 – POST–INDUSTRIÁL: Architektura chmele a sladu (Plzeňský Prazdroj)
5. 11. / 16.00 – Zazimování Plovárny – ukončení sezóny a poslední párty (Městská plovárna)
9. 11. / 16.30 – Lampionový průvod MC Jablíčko (neveřejná akce) (Městská plovárna)
9. 11. / 17.00 – Agora – studijní návštěva (neveřejná akce) (Městská plovárna)
26. 11. / 14.00 – PAM: Doudlevecká čtvrť – architektonická procházka (Doudlevecká čtvrť)
26. 11. / 15.00 – Workshop výroby adventních věnců na Plovárně (Městská plovárna)

říjen 2016
2. 10. / 10.00 – Den architektury 2016: Plzeň INDUSTRIÁLNÍ – festival architektury
5. 10. / 15.00 – Odpoledne pro mezník – aneb společnými silami za lepší Plzeň (naproti Papírna Plzeň)
5. 10. / 18.30 – POST–INDUSTRIÁL: Škodovy závody stále živé (Techmania Science Center)
6. 10. / 08.10 – Terénní seminář Protivzdušná obrana Plzně – průzkum objektů protiletecké obrany z 2. světové války (vojenské letiště u Lhoty u Dobřan)
7. 10. / 20.00 – Promítání Emerica Made 2 – plzeňská premiéra videa od legendární značky Emerica (Městská plovárna)
12. 10. / 17.00 – Setkání pamětníků na Plovárně – vyprávění o zašlé slávě Plovárny a příprava výstavy (Městská plovárna)
15. 10. / 10.00 – Lavička pro vnitroblok – workshop na výrobu originální lavičky a sousedské posezení (Vnitroblok mezi ulicemi Lukavická, Radobyčická a Tělocvičná)
15. 10. / 13.00 – Závod ALLEYCAT Plzeň 2016 – stanoviště závodu a afterpárty (Městská plovárna)
15. 10. / 14.00 – TEDx Plzeň 2016: Pohled z druhé strany – Livestream na Plovárně (Městská plovárna)

16. 10. / 10.00 – Dobrovolnický den na Plovárně – vyrobte s námi letošní poslední mola z PET lahví (Městská plovárna)
19. 10. / 18.30 – POST–INDUSTRIÁL: Smrt a život plzeňských nádraží (Moving Station)
21. 10. / 19.00 – Plzeňská noc na Městské plovárně – Ambient Theatre a NBDY SOUND x HURRYKKANE VISUAL (Městská plovárna)
22. 10. / 15.00 – Divadlo na Plovárně – 2. ročník minifestivalu improvizačního divadla (Městská plovárna)
28. 10. / 10.00 – Bezovka – Tajemství vil – sousedská procházka (Bezovka)
28. 10. / 14.00 – Komentovaná procházka po Skvrňanech – prohlídka děl ve veřejném prostoru (ZŠ Martina Luthera)
28. 10. / 14.00 – PAM: Jižní Předměstí – architektonická procházka (Jižní Předměstí)
29. 10. / 13.00 – Vycházka: Od pavilonku k domku strážce pramene – procházka Lochotínským parkem a komentovaná prohlídka výstavy Domek strážce Kopeckého pramene (Lochotínský pavilonek)

září 2016
4. 9. / 20.00 – Promítání filmu Švédská teorie lásky – šokující filmová výpověď o experimentu sociálního inženýrství (Městská plovárna)
7. 9. / 17.30 – Představení výsledků architektonické soutěže na vnitroblok v Plzni na Borech
10. 9. / 11.00 – Jiráskovo náměstí žije – sportovně-herní den (Klášterní zahrada, Jiráskovo náměstí)
14. 9. / 14.00 – Oáza – čtecí koutek I – dobrovolnický workshop na výrobu laviček a pódia (Knihovna Vinice)
14. 9. / 20.00 – Zatím Nijak – Autorská čtení o životě v podobě surové i lyrické poezie (Městská plovárna)
15. 9. / 18.00 – Sousedský piknik před 4. ZŠ – oslava zvelebení předškolí 4. ZŠ studenty architektury
16. 9. / 20.00 – Plovárenská alternativa II. – tradiční festival alternativní scény (Městská plovárna)
18. 9. / 20.00 – Promítání filmu Putinovy „Děti 404“ – znepokojující obraz dnešního Ruska (Městská plovárna)
21. 9. / 18.30 – POST–INDUSTRIÁL: Po proudu Radbuzy (DEPO2015)
24. 9. / 10.00 – Oáza – čtecí koutek II – dobrovolnický workshop na výrobu laviček a pódia, hudba (Knihovna Vinice)
24. 9. / 16.00 – Drakiáda – pouštění draků a opékání buřtů (neveřejná akce) (Městská plovárna)
25. 9. / 18.00 – Promítání filmu 10 miliard – co máte na talíři? a veganský bufet – německý dokumentární film o produkci potravin (Městská plovárna)

srpen 2016
12. 8. / 19.00 – Sbírání + French Touch – večer poezie a francouzského šansónu (Městská plovárna)
13. 8. / 20.45 – Promítání filmu Kola versus auta – projekce dokumentu o diktátu automobilového průmyslu (Městská plovárna)
14. 8. / 18.30 – Salsa tančírna na plovárně – salsa, bachata, kizomba a zouk na venkovním parketu (Městská plovárna)
16. 8. / 16.30 – Letní animační soustředění na Plovárně (neveřejná akce) (Městská plovárna)
17. 8. / 17.00 – Dobrovolnický podvečer na Plovárně – vyrobíme mola z PET lahví a opravíme poškozený nábytek (Městská plovárna)
19. 8. / 19.00 – Smím prosit…? na plovárně – social dance tančírna (Městská plovárna)
20. 8. / 14.00 – Retro Games – benefiční akce Diecézní charity Plzeň (Městská plovárna)
22. 8. / 18.00 – Folkpark III na Plovárně (Městská plovárna)
27. 8. / 21.00 – Promítání filmu Na sever od slunce – projekce dokumentu o spojení člověka s vodou a přírodou (Městská plovárna)
28. 8. / 18.30 – Salsa tančírna na plovárně – salsa, bachata, kizomba a zouk na venkovním parketu (Městská plovárna)
28. 8. / 15.00 – Krašovská zahradní slavnost – hry, soutěže, hudba a tanec (Vnitroblok Krašovská)

červenec 2016
3.-17. 7. 2016 – Mezinárodní workcamp Pěstuj prostor 2016 (Městská plovárna, SKUŘ, pravý břeh Radbuzy)
3. 7. / 18.30 – Salsa tančírna na plovárně – salsa, bachata, kizomba a zouk na venkovním parketu (Městská plovárna)
10. 7. / 11.00 – Francouzský den na plovárně: Guinguette – hudba, hry a jídlo ve francouzském stylu (Městská plovárna)
15. 7. / 17.00  – Plovárenské dny – největší letní akce: Sbírání (čtení, hudba, filmy, výstava) a tančírna Smím prosit…? (Městská plovárna)
16. 7. / 14.00  – Plovárenské dny – největší letní akce: dílny, divadlo, koncerty The Dixie Hot Licks a Ambient Theatre (Městská plovárna)
17. 7. / 18.30 – Salsa tančírna na plovárně – salsa, bachata, kizomba a zouk na venkovním parketu (Městská plovárna)
30. 7. / 21.00 – Sensual night – romantická tančírna na Plovárně (Městská plovárna)

červen 2016
1. 6 / 18.30. – Dialogy o architektuře – teoretik : praktik (DEPO2015)
10. 6. / 19.00 – Smím prosit…? na plovárně – social dance tančírna (Městská plovárna)
11.-12. 6. / 9.00 – Víkend otevřených zahrad v Klášterní zahradě (Klášterní zahrada, Jiráskovo náměstí)
15. 6. / 18. 30 – Dialogy o architektuře – doma : venku (DEPO2015)
17. 6. / 17.00 – Divadlo na plovárně – multižánrová přehlídka divadelních spolků (Městská plovárna)
18. 6. / 21.00 – Rozmarné léto s Kristýnou Hrušínskou (Městská plovárna)
22. 6. / 20.00 – Koncert skupiny Žáha (Městská plovárna)
27. 6. / 18.00 – Folkpark ll Aneb Tři Barvy Folku Na Plovárně (Městská plovárna)

květen 2016
4. 5. / 18.30 – Dialogy o architektuře – architekt : developer (DEPO2015)
18. 5. / 18.30 – Dialogy o architektuře – junior : matador (DEPO2015)
21. 5. / 10.00 – Perfect day na plovárně (Městská plovárna)
28. 5. – 29. 5. / 14.00 – Evropský den sousedů a otvírání plovárny (Městská plovárna)

duben 2016
6. 4. / 16.00 – OTTA: Participace v architektuře (DEPO2015)
15. 4. / 17.00 – Plovárna se probouzí – dobrovolnický den (Městská plovárna)
16. 4. / 15.00 – Vítání jara na plovárně (Městská plovárna)
20. 4. / 18.30 – Slavnostní vyhlášení výsledků Otevřené výzvy Pěstuj prostor 2015–2016 (DEPO2015)

březen 2016
18. – 19. 3. / 18.00-23.00 – Festival světla u Pramenů na Roudné (Prameny na Roudné)


2015:

listopad 2015
11. 11. / 16.30 – Lampiónový průvod „Martinská světla“ s pohádkovou tématikou (Městská plovárna)
11. 11. / 18.00 – Dernisáž a komentovaná prohlídka výstavy Pěstuj prostor (Smetanovy sady)
17. 11 / 19.00 – Věda vs. Kultura: Normalizační umění (Rock ‚n‘ Wall)
18. 11. / 18.00 – Jak se v Plzni pěstuje prostor (DEPO2015)

říjen 2015
2. 10. / 17.00 – Den architektury Plzeň
3. 10. / 14.00 – DRUŽSTEVNÍ A VÝROBNÍ ČTVRŤ – procházka po jedné ze stezek Plzeňského architektonického manuálu / PAM (KD Peklo)
6. 10. / 8.00 – Nábytková dílna studentů Masarykova gymnázia Plzeň (Městská plovárna)
6. 10. / 15.00 – Zpěvomat (Chodské náměstí, U Branky, Americká-pomník)
6. 10. / 17.30 – Plánovací beseda Proměna vnitrobloku Krašovská (DDM Talent)
7. 10. / 18.30 – OSY MĚSTA: Americká třída jako tepna moderní Plzně (DEPO2015)
9. 10. / 17.00 – Naučte se plést houpací sítě (Městská plovárna)
11. 10. / 14.00 – Slavnosti jablek (Zapomenutá zahrada)
20. 10. / 17.00 – Pěstuj prostor uměním – společná vernisáž výstavy Pěstuj prostor a dernisáž projektu
ZEN PLZEŇ: Socha pro Plzeň
 (Smetanovy sady)
21. 10. / 18.30 – OSY MĚSTA: Aktivace a transformace městských tříd (DEPO2015)
22. 10. / 19.00 – Křížky a vetřelci (Plzeň Zastávka)
27. 10. / 17.30 – Splouváme Radbuzu II (Městská plovárna)
28. 10. / 10.00 a 14.00 – ŘEKA VE MĚSTĚ – Radbuza. Zčásti upovídaná řeka / Sousedská procházka (terasy U Mrakodrapu)

září 2015
2. 9. / 17.00 – Setkání pamětníků na plovárně (Městská plovárna)
5. 9. / 10.00 – STARÉ A NOVÉ CENTRUM – procházka po jedné ze stezek Plzeňského architektonického manuálu / PAM (Meeting Point)
9. 9. / 17.30 – Šance pro vnitroblok na Borech – beseda 2  (SPŠ strojnická a SOŠ prof. Švejcara v Plzni)
9. 9. / 18.30 – OSY MĚSTA: Městský bulvár jako veřejný prostor (DEPO2015)
12. 9. / 14.00 – Dětský den na vodě i u vody se skauty 92. OVS Kotva (Městská plovárna)
12. 9. / 19.00 – Plovárenská alternativa / vstupenky (Městská plovárna)
18. 9. / 17.00 – Nábytkový workshop (Městská plovárna)
19. 9. / 10.00 – Anděl Fest na Městské plovárně (Městská plovárna)
22. 9. / 17.00 – Velká podzimní plzeňská cyklojízda + cyklokoncert na plovárně (nám. Republiky, Městská plovárna)
23. 9. / 18.30 – OSY MĚSTA: Klatovská třída jako páteř prosperující Plzně (DEPO2015)
23. 9. / 20.00 – Zen Plzně: Tichý koncert (U Zvonu)
24. 9. / 17.30 – Plánovací beseda Proměna vnitrobloku Krašovská (DDM Talent)
27. 9. / 15.00 – Plov Art (Městská plovárna)
29. 9. / 17.00 – Nádražní nebe (hlavní vlakové nádraží Plzeň)
pravidelná otvírací doba Městské plovárny zde

srpen 2015
1. 8. / 14:00 – JIŽNÍ PŘEDMĚSTÍ – procházka po jedné ze stezek Plzeňského architektonického manuálu / PAM (Klatovská 110)
7. 8. / 17.00 – Swing Kiss – kurzy swingu na plovárně (Městská plovárna)
8. 8. / 14.00 – Swing Kiss – plovárenské dostaveníčko (Městská plovárna)
25. 8. / 17.00 – Zen Plzně: ACUO (U Zvonu)
pravidelná otvírací doba Městské plovárny zde

červenec 2015
4. 7. / 14:00 – BEZOVKA – Tajemství vil / Sousedská procházka (Českobratrský kostel Mistra Jana Husi)
6.-19. 7. – Workcamp Foster the City 2015 (Prameny na RoudnéMěstská plovárna)
7. 7. / 18.00 – Setkání Andělů na Plovárně – setkání Klubu strážných andělů (Městská plovárna)
10. 7. / 17.00 – Soirée u třech pramenů (Prameny na Roudné)
13. 7. / 17.00 – Naučte se plést houpací sítě (Městská plovárna)
17.-19. 7. – Plovárenské dny 2015 (Městská plovárna)
23. 7. / 17.00 – Krašovská zahradní slavnost (vnitroblok Krašovská)
31. 7. / 18.00 – Vlnohraní (Městská plovárna)
pravidelná otvírací doba Městské plovárny zde

červen 2015
3. 6. / 18.30 – SPODNÍ PROUDY: Architektura na vodě (Městská plovárna)
17. 6. / 18.30 – SPODNÍ PROUDY: Plzeň a její řeky (Městská plovárna)
19. 6. / 18:00 – Divadlo na plovárně (Městská plovárna)
30. 6. / 17.00 – Zen Plzně: Trojmostí (Denisovo nábřeží pod mostem Milénia)
pravidelná otvírací doba Městské plovárny zde

květen 2015
2. 5. / 10.00 – ŘEKA VE MĚSTĚ – Radbuza. Zčásti upovídaná řeka / Sousedská procházka (terasy U Mrakodrapu)
2. 5. / 14:30 – DOUDLEVECKÁ ČTVRŤ – procházka po jedné ze stezek Plzeňského architektonického manuálu / PAM (DEPO2015)
6. 5. / 18.30 – SPODNÍ PROUDY: Říční plovárny (Městská plovárna)
13. 5. / 18.00 – Noc literatury (Městská plovárna)
15. 5. / 16.00 – Otvírání plovárny (Městská plovárna)
16. 5. / 19.00 – Zahajovací koncert (Městská plovárna)
20. 5. / 18.30 – SPODNÍ PROUDY: Fenomén lázně (Městská plovárna)
21. 5. / 18.00 – Christopher Long: POUČENÍ Z LOOSE | ZPŮSOB UVAŽOVÁNÍ (Loosův interiér Bendova 10)
23. 5. / 10.00 – Perfect day na plovárně (Městská plovárna)
26. 5. / 17.00 – Zen Plzně: Bude líp (nám. Emila Škody)
26. 5. / 17.30 – Šance pro vnitroblok na Borech – beseda 1 (SPŠ strojnická a SOŠ prof. Švejcara v Plzni)
30. 5. / 14.00 – Evropský den sousedů aneb RetroHry našich babiček a dědečků (Městská plovárna)
31. 5. / 14:00 – STARÉ A NOVÉ CENTRUM – procházka po jedné ze stezek Plzeňského architektonického manuálu / PAM (Meeting Point)

duben 2015
11. 4. / 19.00 – On top of Loos (Galerie Vestředu)
12. 4. / 12.00 – Wish you where here (někdejší Hirschův byt Plachého 6)
18. 4. / 14:00 – JIŽNÍ PŘEDMĚSTÍ – procházka po jedné ze stezek Plzeňského architektonického manuálu / PAM (Klatovská 110)
18. 4. / 16.00 – Vítání jara na Městské plovárně (Městská plovárna)
28. 4. / 17.00 – Zen Plzně: Píseň pro Rudolfa (terasy U Mrakodrapu)
28. 4. / 19.00 – Zen Plzně: Socha pro Plzeň (DEPO2015)

březen 2015
3. 3. / 17.00 – Obnova Jiráskova náměstí a Klášterní zahrady v Plzni (Klášter dominikánů Plzeň)
5. 3. / 19.00 – Vernisáž k výstavě fotografií Plzeňští vetřelci (čajovna Seraf)
19. 3. / 18.30 – Slavnostní vyhlášení výsledků 3. ročníku výzvy Pěstuj prostor (Dům hudby)

únor 2015
3. 2. / Plánovací sousedské setkání k Lampionům na plovárnou (KD Peklo)
4. 2. / 18.30 – Promítání dokumentu Plán a diskuse s Benjaminem Tučkem (Dům hudby)
20.-21. 2. / 18.00 – Lampiony nad plovárnou / Festival světla (Městská plovárna)
28. 2. / 10.00 – Obnova Jiráskova náměstí a Klášterní zahrady v Plzni (Masarykova ZŠ)

leden 2015
16. 1. / 14:30 – JIŽNÍ PŘEDMĚSTÍ – procházka po jedné ze stezek Plzeňského architektonického manuálu / PAM (Klatovská 110)
16. 1. / 14:30 – DOUDLEVECKÁ ČTVRŤ – procházka po jedné ze stezek Plzeňského architektonického manuálu / PAM (DEPO2015)
18. 1. / 14:30 – JIŽNÍ PŘEDMĚSTÍ – procházka po jedné ze stezek Plzeňského architektonického manuálu / PAM (Klatovská 110)
18. 1. / 14:30 – DOUDLEVECKÁ ČTVRŤ – procházka po jedné ze stezek Plzeňského architektonického manuálu / PAM (DEPO2015)

Google+